Haber & Duyurular

Bizden haberler ve duyurular...
Outlet Meyve Alışveriş Merkezi, Amanos Tesisleri önünde açıldı.

Amanos Fruits olarak bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Amanos Tesisleri önünde bulunan Yörük Çadırı'nın otantik ortamında modern tesislerimizde özenle yetiştirilmiş ve hazırlanmış yaş ve kuru meyveler, meyvelerden hazırlanmış geleneksel reçeller, doğal köy ürünleri, taze böğürtlen, organik zeytinyağı ve zeytinyağından hazırlanmış ürünler tüm halkımızın satışına ve beğenisine sunulmuştur. (22 Temmuz 2013)

Anneler Günü, Amanos Tesisleri'nde coşkuyla kutlandı.

Tesislerimizde çalışan personel annelerinin ve köyümüz hanımlarının ikinci defa Anneler Günü kutlamasını coşkuyla gerçekleştirdik. Artık geleneksel hale gelen ve bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Anneler Günü kutlamasında çocuklar, şiir ve şarkılar söyleyerek şirketimizin kurucusunun babası adına tesis etmiş olduğu Elmacıoğulları Kültür Evi'nde doyasıya eğlendiler ve bu önemli günde annelerini ve köyümüz hanımlarını sevindirdiler. (13 Mayıs 2013)

Amanos Fruits TRT Haber'deydi.

Trt Haber kanalında, Amanos Fruits Hatay tesisleri ve muz seracılığıyla ilgili yapılan haberi izlemek için Video Galerisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. (20 Mart 2013)

Üretim kalitemiz resmi belgelerle onaylandı.

Amanos Fruits adı altında T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan "Meyve ve Sebze İşleme Belgesi" ve T.C. Türk Patent Enstitüsü'nden "Amanos Fruits Marka Tescil Belgesi"ni almış bulunmaktayız. Ayrıca, Global G.A.P. & İyi Tarım Uygulamaları, ISO 22000, ITU, HACCP denetim ve sertifikasyon belgelerimizi de alarak kalitemizi tescillemiş bulunmaktayız. Üretim ve kalite belgelerimizi görüntülemek için Belgelerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz. (15 Kasım 2012)

Amanos Fruits reçel üretimine başladı.

Amanos Fruits markasıyla; sektörün öncü kuruluşlarının da teknik desteğini alarak oluşturduğumuz üretim tesisimizde yüksek aromaya sahip ve iyi tarım uygulamaları neticesinde elde etmiş olduğumuz temiz ve kalıntısız meyvelerden reçel üretme faaliyetlerine başlamış bulunmaktayız. (02 Ağustos 2012)

Sosyal projelerimize hız kesmeden devam ediyoruz.

Bildiğiniz üzere Amanos Fruits markası, Hatay ili Hassa ilçesi Akbez beldesi Gülpınar'da sosyal tesis yaptırmış ve ilçe belediyesine ait bu yerin işletmeciliğini Onitaş Logistic firması olarak üstlenmiştir. Kurmuş olduğumuz ve halen işletmeciliğini yaptığımız bu tesisin, çiftçi bilgilendirme toplantılarının yapıldığı, meyve ve sebze geliştirme eğitim programlarının yapıldığı, uluslararası festival ve konferansların düzenlendiği bir alan olması planlanmaktadır. Yakın bir zamanda, Onitaş Logistic firması olarak kendi alanımızda da böyle bir tesis yaparak halkımızın ve çiftçilerimizin hizmetine sunmayı planlamaktayız. (13 Haziran 2012)

Amanos Fruits'in Hassa Tesisleri geniş katılımlı bir törenle açıldı.

Onitaş A.Ş. ve Onitaş Lojistik'in kurucusu değerli işadamı ve eğitimci Mahmut Nuri Gündoğdu tarafından yapılan Soğuk Hava Depomuz ve Meyve Üretim Paketleme Tesisimiz, 13 Mayıs 2012 Pazar günü saat 12:30'da Akbez Beldesi Pınarbaşı mevkiinde geniş katılımlı bir törenle açılmıştır.

Açılış törenine Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin, Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz, Hassa Kaymakamımız Sayın Bülent Tekbıyıkoğlu, Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Sayın Bestami Zabun'un yanı sıra, Hatay Milletvekillerimiz Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk ile Mevlüt Dudu, askeri erkan temsilcileri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda davetli katılmıştır.

Törende konuşan Bakan Ergin, Hassa ilçemizde bu ölçekte örnek bir tesisin hayata geçiyor olmasının çok önemli olduğunu ifade ederek, İşadamı M. Nuri Gündoğdu'nun kendi doğduğu topraklara böylesine önemli bir hizmet getirmesinden dolayı da ayrıca mutlu olduğunu belirtmiştir.

Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz de, Sayın Gündoğdu gibi yapacağı işe inanmış, kararlı, azimli ve ne aradığını bilen bir insanı yürekten kutladığını ifade ederek, bu tesislerin herkes için hayırlı olmasını dilemiştir.

Tesisimizin sahibi Mahmut Nuri Gündoğdu ise, projeyi Hatay Valiliğince hazırlanan "Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı" çerçevesinde geliştirdiğini vurgulayarak, "Ben bu plandan çıkardığım dersle bunları yaptım. Bu işe, doğduğum topraklardan başlamaktan da son derece mutluyum. Benim köyüm, benim kentim, benim ülkem demek ne büyük bir duygudur. Ben bunu yüreğimde hissediyorum. İlçemiz değişmeye başlıyor, değişmeye de devam edecek. Yukarıdaki köyümüzün içinde tesis ettiğimiz eğitim ve kültür merkezinde konusunda uzman profesyonel eğitimcilerimiz ve üniversitemizin değerli hocaları ile ücretsiz çiftçi eğitimi veriyoruz. Şimdi çiftçilerimiz bağlarını tele alıyor, sera kurmak için hazırlıklar yapıyor, meyvesinin rekoltesini yükseltmek ve kalitesini arttırmak için çalışmalar yapıyor, bizim saflarımıza katılıyor. Sayın Kaymakamımız ve Sayın Valimizin de destekleriyle Hassa Meyve Üreticileri Birliği'ni (Hasmeybir) ve Hassalı İşadamları Derneği'ni (Hassiad) kurduk. Köyümüzde çalışmalarını başlattığımız sulama kooperatifi kurma çalışmalarımız var. Köyümüzün üst tarafındaki dağın eteğinde su göleti tesis etmeyi planlamaktayız ve sizlerden de destek bekliyoruz. Bütün bu gelişmeleri herkesin iyi takip etmesini, saflarımıza katılmasını, bizimle çalışmasını ve geleceğe dair hayallerini güçlendirmesini istiyorum. Başarmak için kararlıyız ve sadece çalışmalıyız. Hayallerimizi gerçekleştirinceye kadar buradayız ve bu bayrağı geleceğimizin teminatı çocuklarımıza teslim edinceye kadar da çok çalışacağımıza söz veriyoruz. Başta Sayın Valimiz olmak üzere plana emek veren ve bizlere destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum." dedi. (13 Mayıs 2012)

Hassa Meyve Üreticileri Birliği (HASMEYBİR) kuruldu.

Hassa bölgesinde bulunan çiftçi ve yetiştiricilerin aynı çatı altında toplanmasını ve güç birliği yapılmasını sağlamak amacıyla Hassa Meyve Üreticileri Birliği (HASMEYBİR), Amanos Fruits ve Onitaş Lojistik firmalarının kurucusu değerli işadamı ve eğitimci Mahmut Nuri Gündoğdu öncülüğünde kurulmuştur. (10 Mayıs 2012)

Hassalı Sanayici İş Adamları Derneği (HASSİAD) kuruldu.

Hassa'lı sanayici ve iş adamlarınının aynı çatı altında toplanmasını sağlamak amacıyla Hassalı Sanayici ve İşadamları Derneği (HASSİAD), Amanos Fruits ve Onitaş Lojistik firmalarının kurucusu değerli işadamı ve eğitimci Mahmut Nuri Gündoğdu öncülüğünde kurulmuştur. (10 Mayıs 2012)

Web sitemiz yenilendi.

Siz değerli ziyaretçilerimize daha iyi ve daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla Onitaş Logistic web sitemizi yeniledik... (05 Mayıs 2012)